• Zapraszamy na Festyn Rodzinny

• Już w najbliższą sobotę, zapraszamy do naszej placówki na Rodzinny Festyn w barwach narodowych.

Zapewniamy mnóstwo atrakcji oraz dobrą zabawę!

Czekamy na Was :)

• Aktywne Półkolonie Językowe „Smart Kids with Six”

• Centrum językowe Six organizuje Aktywne Półkolonie Językowe „Smart Kids with Six” dla dzieci w wieku 6-11 lat

Terminy:
        I TURNUS - 2-13.07.2018 r.
        II TURNUS – 16...-27.07.2018 r.
        W ofercie: opieka nad dziećmi w godzinach: 7-17, posiłek (obiad z 2 dań + słodka przekąska), 10 fascynujących przygód w postaci wycieczek tematycznych, wakacyjne zajęcia z j. angielskiego – „Smart Kids with Six” –1 godzina zajęć dziennie!

Miejsce półkolonii:
        Świetlica w Siadle Górnym, Siadło Górne 6 a

Nie czekaj. Zarezerwuj miejsce już teraz! Ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegóły oraz zapisy online: www.sixcj.pl/polkolonie-2018/

Półkolonie objęte są patronatem Wójt Gminy Kołbaskowo.

• Wyniki konkursów

• W kwietniu odbył się szkolny konkurs wielkanocny dla klas IV - VII. Po  wstępnych eliminacjach zakwalifikowało się do finału 16 uczniów.

Oto laureaci:
        I miejsce - Adam Kazimierczak klasa VI
                            Andrzej Hofman klasa VII

II miejsce - Wiktoria Cybula klasa VI
                            Dawid Sawa klasa VII

III miejsce - Bartek Strózikowski klasa VI

Wyróżnienia- Zuzanna Czerniawska klasa V
                                Wiktor Ładak klasa VIa
                                Oskar Lorenc klasa IVb
                                Michał Brysik klasa VII

W kwietniu uczniowie klas IV- VI wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II.

Oto lista uczestników i ich osiągnięć:

Jan Paweł II - Poziom 1
        Jakub Woroch 138  punktów, 52 miejsce w kraju,  dyplom uznania
        Dawid Sawa 132  punkty, 55  miejsce w kraju, dyplom uznania
        Szymon Niedźwiecki 118 punktów,  62 miejsce w kraju,  dyplom uznania

Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam do uczestnictwa w przyszłym roku.

Organizator szkolny - mgr Gabriela Gapińska

• ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE !!!

• Maj to wyjątkowo piękny miesiąc. Jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.
        1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
        2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. ...
        Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

Wszystkim tym wydarzeniom poświęcony był nasz dzisiejszy, szkolny montaż słowno-muzyczny. W kalejdoskopowym skrócie, uczniowie przeprowadzili nas przez karty i obrazy historii Polski, których nie wolno zapomnieć, ale należy je z szacunkiem pielęgnować już od najmłodszych lat. Aby uczcić ŚWIĘTA MAJOWE wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w marszu, demonstrując z dumą nasze barwy narodowe. Koniec uroczystości podsumowaliśmy pamiątkowym zdjęciem w szkolnym ogrodzie.

• Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 1-3

16 kwietnia 2018r. odbył się już po raz drugi Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 1-3. Brali w nim udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Kołbaskowie, Będargowie i oczywiście w Przecławiu. Każdą klasę reprezentowały trzy osoby wyłonione w pierwszym etapie konkursu. Drugi etap to ostra rywalizacja pomiędzy uczniami z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zadania sprawdziły sprawność rachunkową, logiczne myślenie i wiadomości praktyczne z matematyki. Konkurs trwał 45 minut. Po wytężonej pracy wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani sokiem i pączkiem. Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Kołbaskowo.

Oto wyniki:

Klasy trzecie:

1.Michał Reinert klasa 3a SP Przecław

2. Morfeusz Malentowicz klasa 3a SP Przecław

3. Jan Żabski klasa 3b SP Przecław oraz Julia Szewczyk klasa 3a SP Kołbaskowo;

Klasy drugie:

1. Martyna Lepa klasa 2b SP Przecław,

2. Bartłomiej Jefmański SP Będargowo,

3. Aleksandra Ślęczka klasa 2b SP Przecław;

Klasy pierwsze:

1. Nikodem Przybysz klasa 1b SP Przecław i Lena Lipińska klasa 1a SP Przecław,

2. Jan Pilecki SP Kołbaskowo,

3. Artur Ekstedt klasa 1d SP Przecław

Serdecznie dzieciom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Organizatorki konkursu pani Agnieszka Wasiluk i Żaneta Paraszkiewicz.

• Konkurs z j.angielskiego

• Zagadnienia do konkursu z języka angielskiego.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• Tradycyjnie każdego roku wiosną, nasza szkoła włącza się w akcję obchodów Światowego Dnia Ziemi. W poniedziałek, 23.04., nasi uczniowie wykazali się inicjatywą oraz pomysłowością w świętowaniu tego dnia.

Dzień Ziemi 2018 przebiega pod hasłem: "Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem".

Zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany i ląd, szkodząc życiu morskiemu i wpływając na nasze zdrowie! Pomóż w zapobieganiu zanieczyszczeniu plastikiem, sprawdzając, ile plastikowych artykułów zużywasz każdego roku. Dzień Ziemi 2018 poświęcony jest dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych.

• Z wizytą w Teatrze Polskim

• 24.04.2018r. uczniowie kl.1a, 3a i 4b mieli wielką  przyjemność obejrzeć "Przygody Rozbójnika Rumcajsa" w nowej odsłonie... Bo to Rumcajs w zupełnie świeżej sztuce... bohater zupełnie nowych przygód, ale wciąż tak samo znany i lubiany. Przedstawienie bardzo muzyczne i bardzo żywe, niezwykle przypadło do gustu naszym uczniom. To była wielka uczta dla ducha!